Průběh zakázky

Jak postupovat při realizaci zakázky

Vážený zákazníku, zde naleznete základní informace jak postupovat při realizaci zakázky. Aby naše první schůzka měla opravdu smysl, je dobré se předem připravit. Pro více informací nás kontaktujte.

U nás si můžete nechat vyrobit jeden kus nábytku, ale také zařízení celé místnosti. Pečlivě si promyslete svou představu díla, jež očekáváte. Pro inspiraci si můžete prohlédnout fotografie nábytku nebo místností z naší galerie hotových prací. Eventuálně můžete zkusit sami vytvořit nějaký nákres. Pomoci může i snímek podlahy nebo její vzorek, jestliže chcete vzhled a odstín nábytku podle ní orientovat. Čím konkrétnější Vaše představa bude, tím snáze a rychleji se na budoucí zakázce dohodneme.

Právě na první schůzce už máme být schopní debatovat o materiálu, z něhož se bude nábytek vyrábět. Zároveň společně vybereme barvy, typy kování, skel a další detaily. Na základě této debaty už můžeme nakreslit Váš návrh v takové podobě, na níž jsme se shodli. V praxi to znamená, abychom si na místě mohli vše prohlédnout na vlastní oči, zaměřit a nafotit.

Po dohodnutí zakázky se určuje cena. Jestliže se shodneme na konkrétní podobě zakázky, zhotovíme cenovou nabídku (cca do týden) a dohodneme se na způsobu platby.

 

Běžně požadujeme zálohu.

Nový zákazník obyčejně platí 50 % celkové částky.

Při použití neobvyklých a drahých materiálů můžeme požadovat vyšší zálohu.

 

Tvorba konečné ceny zakázky není u každého stejná. Po odsouhlasení cenové nabídky a složení zálohy dochází k realizaci zakázky v dílně.

Po zaplacení dohodnuté zálohy se pustíme do práce na zakázce.Během výroby je někdy možné se přijít podívat na již hotové kusy. Během výroby budeme konzultovat všechny nesrovnalosti, na něž při výrobě narazíme, přímo s Vámi. Týká se to hlavně případů, kdy pracujeme podle návrhu vytvořeného architektem.

Výrobní lhůta se většinou liší dle technické složitosti a velikosti zakázky. (Obvykle nepřesahuje dobu 5-ti týdnů) .

Po zhotovení Vám nábytek přivezeme domů a zkompletujeme, Doprava a kompletace je již započítána v ceně zakázky.

Po dokončení montáže si překontrolujete správnost a funkčnost zakázky a pokud je vše podleVašich představ, dojde k předání zakázky a doplacení dohodnuté ceny.

U všech zakázek se neplatí stejná daň. V bytech do velikosti 120 m2 a v rodinných domcích do velikosti 350 m2 zastavěné plochy jsou zakázky realizované v nich (jde-li o věci pevně vázané na stavbu – např. vestavěná skříň apod.), daněny ve výši DPH 15%. Větší byty a domy jsou považovány za nadstandardní bydlení a vždy se u nich se připočítává DPH 19 %.

%d bloggers like this: